Бердичівська районна військова адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

До уваги суб’єктів господарювання та підприємницької діяльності

10.09.2018

Африканська чума свиней

Африканська чума свиней (Pestis africana suum, хвороба Монтгомері) – висококонтагіозна вірусна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно й характеризується гарячкою, ціанозом шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів, дистрофічними і некротичними змінами в різних органах і високою летальністю.

До африканської чуми сприятливі домашні і дикі свині не залежно від віку і породи. Джерело збудника інфекції – хворі свині та вірусоносії. З організму заражених тварин вірус виділяється з кров’ю при носових кровотечах, із фекаліями, сечею, секретами слизових оболонок носової порожнини, слиною. Свині заражаються, головним чином, при поїданні кормів, контамінованих вірусом. Зараження можливе також респіраторним шляхом, через пошкоджену шкіру й укуси заражених аргасових кліщів роду орнітодорос, що є перенощиками і резервуаром вірусу АЧС, в організмі яких він зберігається роками.

Небезпечні фактори передачі збудника інфекції – продукти забою заражених свиней (м'ясо, м’ясні вироби, сало, кров, кістки, шкури). Механічно вірус можуть поширювати люди, домашні тварини різних видів, комахи, гризуни, що знаходилися в епізоотичному вогнищі або на контамінованій вірусом території різних об’єктів (бойні, склади, холодильники).

Економічні збитки, заподіювані захворюванням, надзвичайно великі внаслідок майже 100 %-ї смертності захворілих тварин, вимушеного знищення всіх свиней в епізоотичному осередку й на загрозливій території, а також витрат на проведення довготривалих карантинно-обмежувальних та ветеринарно-санітарних заходів.

Як попередити занесення АЧС?

Хоча африканська чума свиней є невиліковною, профілактувати її все-таки можна, дотримуючись певних, на перший погляд простих, правил.

Перш за все власникам необхідно не допускати сторонніх у своє господарство, перевести його на «закритий» режим роботи, унеможливити контакт із дикими тваринами, постійно вести боротьбу з гризунами. Слід виключити годівлю свиней кормами тваринного походження або харчовим відходами, краще використовувати корми тільки промислового виробництва. Необхідно регулярно проводити обробку тварин та приміщень від ектопаразитів та кровосисних комах.

Неможна проводити подвірний забій та реалізацію свинини без проведення передзабійного огляду  та проведення ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та продуктів забою спеціалістами державної ветеринарної служби. Також неможна купувати живих свиней та продукцію свинарства у місцях несанкціонованої торгівлі або завозити свиней та продукцію свинарства з інших регіонів без узгодження з державною ветеринарною службою.

Необхідно обов’язково надавати фахівцями ветмедицини можливість для обстеження поголів’я свиней, його вакцинації проти класичної чуми свиней та інших обробок.

У випадку падежу серед свинопоголів’я необхідно одразу повідомляти державну ветеринарну службу. Категорично забороняється викидати або захоронять трупи на городах, у лісосмугах, інших земельних ділянках.

Пам’ятайте, недопущення поширення африканської чуми свиней – спільна справа ветеринарної служби та власників тварин.

За наданням інформації звертатись за телефоном 4-34-37

 Бердичівська районна державна лікарня ветеринарної медициниДержавною установою «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» (далі Установа) проводиться опитування підприємців, експортерів, галузевих і бізнес-асоціацій щодо пріоритетів експортної діяльності та послуг, які надає Установа. Метою опитування є аналіз потреб українського бізнесу та планування роботи Установи на 2022 рік з таких напрямків:

-         експортна освіта;

-         аналітика та консалтинг;

-         готовність до експорту;

-         пріоритетні закордонні ринки;

-         виклики, які постають при зовнішньоекономічній діяльності.

У зв’язку з вищевказаним пропонуємо пройти опитування за посиланням: https://cutt.ly/hTi07tJ

Кінцева дата приймання відповідей 30 грудня 2021 року.     


 Державна регуляторна служба України інформує!

Сформовано проект плану здійснення
комплексних заходів державного нагляду
(контролю) на 2022 рік

Пілотним модулем планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю)– https://inspections.gov.ua, сформовано проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік.
Ознайомитись з проектом плану можна на сайті Пілотного модуля планування заходів
державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) або завантажити його у форматі .xlsx за посиланням нижче.
Перейти до Комплексного плану або завантажити Комплексний план у форматі .xlsx.
 
Нагадаємо, що відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю). Внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб’єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для автоматичного виявлення нею суб’єктів господарювання, які підлягають комплексним плановим заходам державного нагляду (контролю).

Проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) формується інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю).
 

До уваги суб’єктів господарювання

Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного
планового заходу державного нагляду (контролю).
Для цього йому до затвердження  плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік, яке відбудеться 15.11.2021, необхідно письмово звернутись з відповідною заявою до Державної регуляторної служби України.
У такому разі перевірка суб’єкта господарювання буде проводитись згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).
Звертаємо увагу, що технічна реалізація відмови суб’єкта господарювання від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) можлива виключно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), оскільки чинне законодавство не передбачає можливості внесення змін до затвердженого плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) з причини відмови від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).
            


До уваги територіальних громад та підприємств-експортерів

Закупівельні пропозиції органами ООН

Інформуємо про можливість співпраці з установами системи ООН, які мають власний портфель закупівель, а також використовують спеціалізований сайт «Глобальний ринок ООН» (TheUnitedNationsGlobalMarketplace), що є єдиним об’єднаним електронним майданчиком для оприлюднення оголошень щодо проведення тендерів практично у всьому світі.

Зазначений сайт функціонує як «єдине вікно», через яке потенційні постачальники можуть зареєструватися в усіх організаціях ООН, які використовують інформацію з цього сайту для формування своєї бази даних постачальників. Дана реєстрація є безкоштовною.

На сайті створено Службу оповіщення про тендери, яка після реєстрації дозволяє отримувати інформацію щодо оголошень про тендери. Дані про закупівлі в системі ООН систематизуються та доступні для ознайомлення через щорічні звіти та інтерактивні інформаційні панелі на порталі www.ungm.org.

З інформаційно-довідковими матеріалами щодо закупівельної системи ООН можна ознайомитись на сайті Постійного представництва України при ООН.

 

До уваги суб’єктів малого і середнього підприємництва!

Оголошується конкурс бізнес-проєктів у рамках реалізації Порядку надання і використання коштів обласного бюджету, що спрямовуються суб’єктам малого та середнього підприємництва для виплати часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів (далі - Порядок), затвердженого рішенням Житомирської обласної ради від 24.12.2020 № 15 «Про програму економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2021 рік» (додаток 7).

Порядок визначає умови та механізми надання і використання коштів обласного бюджету, що спрямовуються суб’єктам малого та середнього підприємництва для виплати часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів (далі – Відшкодування) в рамках заходів Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2021 рік, (далі – Програма).

Претенденти на отримання часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів повинні відповідати наступним вимогам:

- зареєстровані на території Житомирської області.

- не мають заборгованості перед державним і місцевими бюджетами зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

- Реалізують або мають наміри реалізовувати бізнес – проекти.

Працюють у межах видів діяльності, згідно з КВЕД 2010, що підпадають під перелік:

1. Усіх груп секції С «Переробна промисловість» (крім розділу 12 «Виробництво тютюнових виробів» та підрозділів 11.01 «Дистиляція, ректифікація та змішування алкогольних напоїв», 11.02 «Виробництво виноградних вин», 11.03 «Виробництво сидру та інших плодово-ягідних вин», 11.04 «Виробництво інших недистильованих напоїв із зброджувальних продуктів», 11.05 «Виробництво пива», 11.06 «Виробництво солоду» розділу 11 «Виробництво напоїв»).

2. Усіх груп секції А «Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство» (крім групи 01.7 «Мисливство, відловлювання тварин і надання пов’язаних із ними послуг»), які мають у власності та користуванні не більше 200 га земель сільськогосподарського призначення.

3. Груп секції І «Тимчасове розміщування й організація харчування», зокрема 55.1 «Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування» (з кількістю до 10 номерів), 55.2 «Діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання», 56.1 «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування», 56.2. «Постачання готових страв» (крім суб’єктів підприємництва, які здійснюють виробництво та/або реалізацію алкогольних напоїв, тютюнових виробів визначених груп секції І).

Детальні умови участі у конкурсі, зразок заявки на участь у конкурсі на отримання з обласного бюджету часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів у рамках Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2021 рік та перелік документів, які подаються суб’єктами підприємництва розміщено на сайті Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати до Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації до 25.10.2021 року, за адресою: м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25, каб. 206.

Опрацювання заявок та бізнес-проєктів буде проведено після закінчення терміну подачі документів. Термін проведення конкурсу повідомляється претендентам Департаментом агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: (0412) 42-11-80, 42-20-33.

 

До уваги суб’єктів господарювання!

Інформація щодо Міжнародної виставки

«HORECAJORDAN»

(07-09.12.2021, м.Амман, Йорданське Хашимітське Королівство)

За інформацією Посольства України в Йорданському Хашимітському Королівстві, Асоціацією готелів та Асоціацією шеф-кухарів Йорданії у співпраці з Міністерством туризму та старожитностей Йорданії в Експоцентрі «Zara» у період з 07 по 09 грудня 2021 року проводиться виставка «HORECAJORDAN».

Виставка спеціалізується на готельному та ресторанному забезпеченні, харчовій промисловості, обладнанні та готельному обслуговуванні.

«HORECAJORDAN» проводиться на щорічній основі з 2014 року та є частиною серії виставок HORECA на Близькому Сході (Ліван, Саудівська Аравія, Кувейт, Йорданія, Оман).

Для участі у виставці необхідно заповнити реєстраційну форму та надіслати її на електронну адресу: thuraya@lawrenceconference.com (в копії: нaemb_io@mfa.gov.ua). Більш детальну інформацію про захід можна отримати за посиланням.


Інформація щодо Міжнародної туристичної виставки “FITUR Especial Recuperación Turismo - 2021”


Про зміну державної програми «Доступні кредити 5-7-9%

Про заходи державної підтримки підприємців на час карантину

До уваги підприємців Бердичівщини! Діє Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” 

До уваги суб’єктів малого і середнього підприємництва!


Бізнес без бар’єрів: учасник спільноти Yakaboo опублікував свіжі поради у рубриці «Книжковий психолог» #ЗдороваНація: Житомир приймав чемпіонат України з веслування на човнах «Дракон» Децентралізація: 06 жовтня відбудеться координаційна зустріч «Безпечна громада – безпечна країна». РЕЄСТРАЦІЯ #ЗдороваНація: друге та третє місце посіли спортсмени Житомирщини на відкритому обласному турнірі з плавання Безбар’єрність: система відновлення та збереження психічного здоров’я забезпечить доступ до якісної допомоги З перших днів війни Житомирщина надає прихисток та підтримує осіб з інвалідністю,— Наталія Остапченко #ЗдороваНація: Команди з Житомира та Новограда-Волинського посіли І місце на іграх чемпіонату України з футзалу серед ветеранів росіяни фіктивною паспортизацією створюють «живий щит» на ТОТ