Бердичівська районна військова адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Людмила Димидюк провела нараду з силовиками Бердичівського району

24.01.2022
Людмила Димидюк провела нараду з силовиками Бердичівського району

У понеділок голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк провела нараду з керівниками силових відомств Бердичівського району. Були присутні керівник Бердичівської окружної прокуратури Віталій Шпак, начальник Бердичівського відділу СБУ Роман Сальник, начальник Бердичівського РВ ГУНП в Житомирській області Олег Мельничук, начальник Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області Ігор Шевчук, начальник Бердичівського РТЦК та СП Віктор Полторакін, а також командир новоствореного 139 окремого батальйону територіальної оборони Микола Магденко.  
 
В ході зустрічі сторони обговорили криміногенну ситуацію у Бердичівському районі. Людмила Димидюк акцентувала на непростій політичній ситуації у державі та наявну загрозу зовнішньої агресії та познайомила присутніх зі своїм першим заступником Сергієм Бакуменко, який відповідатиме саме за силовий напрям роботи. 
 
«Переконана: ми маємо працювати чітко і злагоджено, як єдиний механізм. Щоб своєчасно та оперативно реагувати у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та забезпечити безпеку жителів Бердичівського району. Лише збираючись разом та відпрацьовуючи проблемні питання, ми знаходимо шляхи їх вирішення. Розумію вашу зайнятість, але на мою думку, маємо проводити такі наради раз на два тижні. Між нами повинна бути повна і чітка взаємодія, адже від цього залежить життя та безпека жителів Бердичівського району» – особливо наголосила голова Бердичівської районної державної адміністрації. 
 
З-поміж основних викликів, які актуальні на сьогодні – масові замінування об’єктів соціальної сфери, органів державної влади та місць скупчення людей, які останнім часом хвилею прокотилися по Україні. Поки що такі випадки зустрічаються лише в обласних центрах, однак не виключено що дійде черга і до невеликих міст, сіл та селищ. Враховуючи це, кожна громада має бути готовою до термінової евакуації людей у випадку найменшої загрози. Тому заплановано на базі Бердичівської районної державної адміністрації провести розширену нараду з керівниками громад, представниками Бердичівського районного відділу поліції та Служби безпеки України, в ході якої визначити перелік об’єктів,  які потенційно  підпадають під загрозу замінування, призначити відповідальних за евакуацію осіб та розробити чіткий алгоритм дій у випадку небезпеки. 
  
За словами працівників поліції, значно полегшити роботу правоохоронним органам допоможе впровадження на території району проєкту «Безпечна громада» - встановлення та підключення до єдиного сервера сучасної системи відеонагляду. Це суттєво допомогло б у встановленні місцеперебування осіб та відстеженні підозрілих автомобілів які в’їжджають на територію громади. Причому було зазначено, що загальна вартість проєкту не є захмарною, оскільки одна відеокамера коштує від 35 000 до 50 000 гривень. Людмила Димидюк зауважила, що це відносно невеликі кошти, тож готова працювати з головами громад над можливістю реалізації програми «Безпечне місто». 
 
Довідково начальник Бердичівського районного відділу поліції Олег Мельничук проінформував над впровадженням на території Бердичівського району проєкту «Поліцейський офіцер громади». Наразі його реалізовано у чотирьох громадах з десяти, це Гришковецька, Краснопільська, Червоненська та Райгородоцька громади, готується до відкриття поліцейська станція у Швайківській територіальній громаді.  
 
 
Ще одна небезпека – з боку кібернетичних атак на бази даних органів державної влади, протягом останніх кількох днів на території Житомирської області зафіксовано одразу кілька таких випадків. Начальник Бердичівського відділу СБУ Роман Сальник наголосив на необхідності не відкривати підозрілі листи, які приходять на електронну пошту, не відвідувати сумнівні сайти та не завантажувати неліцензійні програми. У свою чергу фахівці СБУ розпочинають перевірку програмного забезпечення по установах та організаціях Бердичівського району з метою виявлення шкідливого програмного забезпечення.  
 
На території Бердичівського району зросла кількість пожеж – констатував начальник Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України в Житомирській області Ігор Шевчук. Попри активну інформаційну компанію, яку проводять рятувальники, з початку року зафіксовано 18 пожеж, під час яких загинуло троє осіб.  Разом з тим він проінформував, що новий пожежний автомобіль, подарований народним депутатам Богданом Кицаком, вже введений в розрахунок і навіть здійснив свої перші виїзди. Техніка зарекомендувала себе добре, її суттєвою перевагою є економічна ефективність у зв’язку з нижчими витратами пального.  
 
Командир новоствореного 139 окремого батальйону територіальної оборони Микола Магденко доповідав щодо продовження формування складу батальйону згідно з штатним розписом. Передбачено, що до його складу має входити 23 офіцерські посади, 15 сержантських та 7 солдатських посад. Наразі повністю укомплектовано лише солдатський склад. Микола Магденко звернув увагу на дефіцит окремої категорії спеціалістів, бо служба у батальйоні передбачає певні обмеження щодо проходження служби у зв’язку з віком та станом здоров’я. Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк висловила готовність інформаційно допомогти у пошуку спеціалістів, шляхом розміщення відповідного оголошення на Офіційному сайті РДА. Начальник Бердичівського РТЦК та СП Віктор Полторакін додатково зауважив, що по області тільки у Бердичівському і Коростенському районах батальйони територіальної допомоги були створені самостійно, без допомоги з боку військових частин.    
 
На завершення Людмила Димидюк подякувала усім за результативність зустрічі, підкресливши, що під час наради будо напрацьовано план роботи, який тепер потрібно усім разом виконувати. «Я впевнена, що кожен з присутніх керівників розуміє ту величезну відповідальність, яка покладена на нього. Від нашої взаємодії та оперативного реагування сьогодні залежить безперебійна життєдіяльність Бердичівського району, життя та здоров’я місцевих мешканців» - зазначила вона.