Бердичівська районна військова адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Людмила Димидюк провела розширену нараду з головами територіальних громад Бердичівського району та керівниками силових структур

27.01.2022
Людмила Димидюк провела розширену нараду з головами територіальних громад Бердичівського району та керівниками силових структур

Враховуючи напружену ситуацію у світі та нарощування військової присутності на кордоні України з боку Російської Федерації, голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк провела розширену нараду з головами територіальних громад та представниками силових структур, а також керівниками стратегічно-важливих об’єктів та місць скупчення громадян. Усі запрошені в основному прибули або делегували відповідальних осіб.

На початку зустрічі Людмила Димидюк зазначила, що в умовах гібридної війни яка ведеться проти України, кожен з керівників повинен усвідомлювати свою персональну відповідальність за життя та безпеку мирних жителів. Та звернула увагу голів територіальних громад на необхідності особисто тримати ситуацію на контролі, спілкуючись напряму з керівниками силових структур.

«Маємо зашкодити спробам дестабілізувати ситуацію у регіоні, перешкодити можливим провокаціям та не допустити поширення панічних настроїв у суспільстві. Жителі Бердичівського району повинні знати, що у нас є розроблений чіткий алгоритм дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації, а усі відповідні служби готові діяти рішуче та професійно у межах покладених на них повноважень» - рішуче наголосила Людмила Димидюк.

Начальник Бердичівського районного відділу поліції Олег Мельничук доповів, що на Житомирщині та по усій території України масово надходять фейкові повідомлення про замінування об’єктів. Тому він озвучив головам громад алгоритм дій при надходженні такого повідомлення, щоб вони мали можливість донести інформацію до своїх підлеглих. Також потрібно розробити систему оповіщення, схему евакуації та систему оповіщення населення. Велике значення має відповідальний підхід технічних працівників, адже вони можуть визначити підозрілих сторонніх осіб, а під час прибирання мають звертати особливу увагу на незрозумілі предмети, пакети чи інші залишені без нагляду речі.

Користуючись нагодою, начальник Бердичівського районного відділу поліції Олег Мельничук підняв питання впровадження проєкту «Безпечна громада» та розповів про хід реформи «Поліцейський офіцер громади», до якої долучилося вже кілька громад Бердичівського району. Щодо проєкту «Безпечна громада», то він полягає у встановленні на території населених пунктів сучасних камер відео нагляду з функцією розпізнавання облич та номерних знаків. Це дасть можливість працівникам поліції контролювати який автомобіль в’їжджає на територію громади та відстежувати переміщення як транспортних засобів, так і людей, на яких надійшло орієнтування.

Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк закликала міського голову, сільських та селищних голів долучитися до цього проєкту. Всі погодилися, що сучасні камери відео-нагляду допоможуть знизити рівень злочинності у громадах. Єдине питання у термінах реалізації проєкту, оскільки він є доволі вартісним. Було запропоновано, щоб функції замовника взяла на себе поліція, яка проведе відповідний тендер на обслуговування усього Бердичівського району з встановленням одного серверу на території Бердичівського районного відділу поліції. А кожна громада, в свою чергу, перерахує кошти на реалізацію проєкту «Безпечна громада» в залежності від потреби у кількості камер відео-нагляду. Це на думку учасників наради, значно полегшить роботу поліції у майбутньому по доступу до інформації з цих камер.

Начальник Бердичівського відділу Служби безпеки України управління СБУ в Житомирській області Роман Сальник підняв питання кібербезпеки та наголосив на необхідності належного реагування з боку керівників і відповідальних осіб на спроби вчинення кіберзлочинів щодо офіційних сайтів та поштових скриньок органів влади. Спеціаліст Служби безпеки України у своїй доповіді порадив не відкривати підозрілі файли, що приходять на електрону пошту (як правило – це за архівовані файли) від невідомих відправників. Та одразу повідомляти спеціалістів СБУ, адже в таких листах часто є розсилка, відкривши яку можна попередити інші громади, яким було надіслано такий самий лист. Крім того кожен житель громади має звертати увагу на іноземців, які поводять себе нетипово: розпитують про наявність у місті військових частин чи потужних об’єктів інфраструктури, фотографують військову техніку або державні об’єкти. Керівник Служби Безпеки України додав, що минулого року на території міста Бердичева затримано місцевого жителя, який шпигував на Російську Федерацію, фотографуючи військові частини та техніку.

Ще один пункт порядку денного стосувався організації та виконання завдань територіальної оборони на території Бердичівського району. Саме на новостворений 139 батальйон територіальної оборони покладається охорона органів державної влади, облаштування блокпостів та виявлення і знешкодження можливих диверсійно-розвідувальних груп супротивника. Про організацію та виконання завдань територіальної оборони на території Бердичівського району розповів головний спеціаліст з мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Дмитро Гедз. За його словами, зараз вирішується питання щодо місця дислокації батальйону територіальної безпеки. Це - повноцінна військова частина, з власним майном, військовою технікою, зброєю та особовим складом.

«Сьогодні маємо якраз ту ситуацію, коли будь-які додаткові заходи безпеки не будуть зайвими. Тому наступні кілька місяців закликаю усіх працювати у посиленому режимі включно до відведення ворожих військ від кордонів України та нормалізації ситуації на Сході нашої держави» - зазначила Людмила Димидюк по закінченню наради. Подякувавши усім за те, що попри зайнятість та епідемію коронавірусу знайшли час і можливість взяти участь у обговоренні настільки важливих для Бердичівського району питань.