Бердичівська районна військова адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Людмила Димидюк відзначила свято Водохреща разом з жителями села Бистрик Райгородоцької територіальної громади

19.01.2022
Людмила Димидюк відзначила свято Водохреща разом з жителями села Бистрик Райгородоцької територіальної громади

19 січня святкується одне із найбільших церковних свят - Хрещення Господнє або Богоявлення, яке у народі ще називають святом Водохреща. Громади Бердичівського району активно долучаються до відзначення свята з традиційними богослужіннями у церкві та зануреннями у крижану воду. Практично у кожному населеному пункті визначено та облаштовані спеціальні місця для купання. Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк разом з народним депутатом України Богданом Кицаком, депутатом Житомирської обласної ради Людмилою Кицак та

Райгородоцьким сільським головою Максимом Самчиком розділили свято з жителями села Бистрик Райгородоцької громади.

 

У Бистрику так заведено, що тут завжди працюють та відпочивають виключно разом, тому у середу, 19 січня о 12 годині ранку біля Храму Святого пророка Іллі вже було людно. Під час урочистої частини слово для виступу було надано почесним гостям свята. Кожен з гостей привітав жителів села з Водохрещем, побажавши здоров’я та усіляких благ місцевим мешканцям а громаді – успіхів і процвітання. Приємною новиною стала озвучена інформація щодо остаточного вирішення питання по реконструкції школи у селі Бистрик.

 

Народний депутат Богдан Кицак заявив, що питання узгоджено на рівні Житомирської обласної адміністрації, і роботи по реконструкції навчального закладу розпочнуться вже у цьому році. За його словами, ніхто не буде розтягувати будівництво на два-три роки, тому роботи планують завершити до кінця 2022 року. Щоб на січень-лютий наступного року школярі могли перейти у нову школу та розпочати навчання в якісному та комфортному освітньому просторі. Народний обранець не сумнівається, що Бистрицька школа буде на голову чи дві вище, ніж деякі школи міста Бердичева.

 

Проблема зі школою у Бистрику виникла вже давно і тягнеться роками. Починаючи з 2012 року Бердичівська районна державна адміністрація щорічно надсилала листи на адресу посадових осіб Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, народних депутатів України щодо можливості залучення коштів державного бюджету на реалізацію проєкту та проведення будівельних робіт по реконструкції існуючого приміщення під заклад освіти. Однак у зв’язку з браком коштів об’єкт було законсервовано.

 

І лише зараз він отримав шанс на нове життя, оскільки був включений до переліку об’єктів у рамках Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Згідно нової проектної документації загальна кошторисна вартість об’єкту близько 62 млн. гривень.

Значимість реконструкції школи високо відзначив депутат Райгородоцької об'єднаної територіальної громади, керівник місцевого Фермерського господарства "Сєргій-С" – Сергій Вахнюк. «Мені дуже прикро, що сьогодні нема з нами на святі голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечко. Адже саме він активно відстоював позицію щодо необхідності будівництва школи у нашому селі. Сподіваюсь, що він неодмінно приїде розділити з нами радість відкриття нового комфортного освітнього простору. Без сумніву, це дуже важлива подія для Бистрика і для усієї Райгородоцької громади. Також висловлюю подяку народному депутату Богдану Кицаку за те, що він також активно лобіював дане питання» - заявив Сергій Вахнюк.

 

«Мені надзвичайно приємно, що сьогодні, у таке велике церковне свято, жителі села Бистрик дізналися, що у них нарешті буде школа. Переконана, що таке село, як Бистрик, де сьогодні у приміщенні дитячого садочка навчається більше сотні школярів, має неабиякий потенціал для розвитку. Ваше село приміське, тут працюють успішні фермерські господарства, які забезпечують населення робочими місцями, є магазини, церква, уся необхідна інфраструктура. А сучасний освітній простір тільки допоможе селу стати кращим, більш сучаснішим і розвиненішим» - привітала усіх зі святом голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк.

 

Під час відзначення свята Водохреща на людей чекало святкове Богослужіння у місцевому храмі, освячення води, веселі колядки та виступи юних жителів села. Найбільш відважні мали можливість зануритися в ополонку у спеціально відведеному та освяченому місці, після цього на усіх бажаючим чекало смачне частування.