Бердичівська районна військова адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Людмила Димидюк взяла участь у засіданні Госпітальної ради Житомирщини

09.09.2022
Людмила Димидюк взяла участь у засіданні Госпітальної ради Житомирщини
Розвиток медицини на території Житомирської області та надання якісних медичних послуг населенню – це ті питання, у вирішенні яких зацікавлені органи державної влади, депутати усіх рівнів та керівники територіальних громад. Адже мова йде, у першу чергу, про життя та здоров’я місцевих жителів. На жаль, з часів розвалу радянського союзу медична галузь в Україні не бачила ефективного реформування. Проте далі так продовжуватися не могло.

У п’ятницю, 9 вересня, відбулася засідання Госпітальної ради Житомирщини, у роботі якої взяли активну участь начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та його заступники, т.в.о. голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, керівники лікарень області та представники профільних структурних підрозділів ОВА, начальник Бердичівської РВА Людмила Димидюк, голови територіальних громад Житомирської області. а також почесний гість - заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко,

«Медична галузь Житомирщини переважно гідно пройшла складний воєнний стрес-тест. Лікарні попри усі надзвичайні умови роботи тримали навантаження та забезпечили ефективне надання послуг жителям громад. Дякуємо нашим лікарям та усьому персоналу, які в умовах війни залишалися на своїх постах, рятуючи людські життя», — підкреслив Віталій Бунечко на початку заходу.

Під час засідання було представлено оновлений варіант перспективного планування мережі лікувальних закладів для подальшого вдосконалення надання медичних послуг населенню з зміною застарілої радянської моделі й подальшим поділом на надкластерні, кластерні та загальні лікарні. Що, своєю чергою, дасть можливість діючим закладам знайти своє місце в госпітальному окрузі з чітко визначеними функціями. Це призведе до скорочення відстані між пацієнтом та лікарем і до того ж поліпшить якість наданих населенню медичних послуг.

Після  Госпітальної ради Олексій Яременко у супроводі начальника Бердичівської РВА Людмили Димидюк відвідали КНП «Бердичівська міська лікарня», де мали можливість поспілкуватися з директором підприємства Анатолієм Совою та міським головою Сергієм Орлюком. В ході візиту заступник Міністра охорони здоров’я оглянув відділення екстреної медичної допомоги, відреставроване у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» та реанімаційне відділення.

Додатково обговорено поточну ситуацію у Бердичівській міській лікарні, заробітну плату медичних працівників, кількість відповідних пакетів НСЗУ та потреби у додатковому медичному обладнані. Оскільки Бердичівська міська лікарня визначена як кластерна, заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко наголосив на тому, що держава буде надавати їй відповідну підтримку, щоб покращити рівень медичного забезпечення та умови перебування пацієнтів.

«Не потрібно боятися щось міняти. Адже якщо ми хочемо досягти позитивного результату, зміни є невідворотними. Маємо розуміти, що нові часи вимагають нових підходів. Бердичівська міська лікарня отримала статус кластерної, оскільки має для цього необхідну базу та може обслуговувати достатню кількість пацієнтів. А отримавши гарантовану підтримку з боку держави, ситуація у лікарні тільки покращаться» - висловила переконання Людмила Димидюк.