Бердичівська районна військова адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Питання дефіциту пального та ринків збуту продукції обговорили аграрії Вчорайшенської громади на нараді з головою Бердичівської РВА

10.05.2022
Питання дефіциту пального та ринків збуту продукції обговорили аграрії Вчорайшенської громади на нараді з головою Бердичівської РВА
Бердичівський район являється повністю аграрним, адже тут працює велика кількість сільськогосподарських підприємств. Враховуючи те, що частина території України постраждала в результаті ведення бойових дій, цього року маємо зменшення кількості посівних площ. Водночас вчасно проведена посівна компанія та гарний врожай у мирних регіонах – запорука продовольчої безпеки не лише нашої держави, але й усього світу.

                        

Проте аграрний сектор Бердичівщини сьогодні стикнувся з серйозною проблемою: дефіцитом палива. Першими це відчули сільсгоспвиробники Вчорайшенської територіальної громади, оскільки на території їх громади немає жодної працюючої АЗС, найближчі – у Ружині та в Бердичеві. Та й там пальне видається у невеликій кількості, а існуючі потреби набагато більші. Окремі господарства потребують кілька тон палива на день, однак купувати його просто немає де.

Саме цим болючим питанням була присвячена нарада, яка відбулася у Вчорайшенській громаді за участю місцевих аграріїв, пасічників та орендаторів водних об’єктів під час робочого візиту начальника Бердичівської РВА Людмили Димидюк.

«На жаль, це питання, яке неможливо вирішити за один день. Ворог методично і цілеспрямовано знищує українські нафтобази, що своєю чергою спровокувало паливну кризу на території нашої держави. Над розв’язанням проблеми логістики вже працює Уряд, тому найближчим часом дефіцит палива має піти на спад. Водночас я добре розумію, що Бердичівський район – аграрний. На території вашої громади працює чимало потужних сільськогосподарських підприємств, які обробляють велику кількість землі. Тому ми маємо шукати спільний вихід з ситуації. У тому числі - шляхом прямих перемовин з власниками однієї з мереж АЗС, що працює на території району, щодо можливості забезпечення гуртових поставок палива сільськогосподарським підприємствам. Так з початку ведення бойових дій працює велика кількість аграріїв, і можливо сьогодні це єдиний варіант вирішення питання» - зазначила начальник Бердичівської РВА Людмила Димидюк.

Додатково під час наради було розглянуто ряд інших питань, у тому числі щодо можливості експорту продукції за кордон напряму виробниками. Вони мають відповідну техніку, потужні зерновози сучасного зразка і здатні самостійно налагодити постачання. Проблема є у необхідності введення спрощеного режиму сертифікації і забезпеченні «зеленого коридору». Звісно, це не компетенція Бердичівської районної військової адміністрації, але Людмила Димидюк зазначила: щоб питання вирішувалися – вони мають бути озвучені. Запропонувавши написати на РВА відповідний лист для детального розгляду даного питання. В цілому наголосивши, що задоволена результатами сьогоднішньої зустрічі.

«Загалом, вважаю, наш діалог виявився конструктивним. Ми з вами намітили спільний план дій для врегулювання проблемних питань. Що неможливо вирішити на місцевому рівні – будемо звертатися у вищі органи влади. На щастя, маємо цілковиту підтримку та розуміння з боку Житомирської обласної військової адміністрації та нашого народного депутата Богдана Кицака. Тому я впевнена, що розглянуті нами питання зрушать з місця» - відмітила вона наприкінці зустрічі.