Бердичівська районна військова адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Звіт про роботу відділу за 2021 рік

21.12.2021

Про роботу відділу гуманітарної та інформаційної політики Бердичівської райдержадміністрації, який було створено 15 лютого 2021 року (відповідно до Розпорядження голови Бердичівської РДА Людмили Димидюк від 05.02.2021 року №5), доповідала його начальник Оксана Деліу. Вона наголосила, що з лютого по червень 2021 року було проведено 4 конкурси на заміщення вакантних посад головних спеціалістів. На даний час у відділі працюють 5 людей, які відповідають за 8 напрямків роботи: освіта, культура, туризм, культурна спадщина, молодь і спорт, національно-патріотичне виховання, охорона здоров’я та інформаційна політика. Всі працівники відділу взяли активну участь у місячнику «Цифрова грамотність» та отримали 9 відповідних сертифікатів. У якості самоосвіти постійно проходять навчання на порталі «Дія» та «Едера», два спеціаліста отримали посвідчення «Молодіжний працівник» та «Фахівець з національно-патріотичного виховання».

Найважчим завданням, каже начальник відділу, стало налагодження зв’язків з територіальними громадами, які увійшли до складу великого об’єднаного Бердичівського району. Впродовж звітного періоду відділом опрацьовано 2012 вхідних документів, написано 416 вихідних листів та інформацій, розглянуто 52 звернення, 45 яких – це особистий прийом громадян, надано 51 позитивну відповідь і 1 роз’яснення. Всі контролі, покладені на відділ, виконувались якісно і в визначені терміни,

Працівники і начальник відділу входять до складу конкурсних комісій територіальних громад по призначенню керівників закладів освіти, протягом 2021 року пройшли конкурс та приступили до виконання своїх безпосередніх обов’язків 7 директорів ЗЗСО (Андрушівська, Ружинська, Семенівська та Червоненська територіальні громади). На січень 2022 року вже заплановано конкурс на посади директорів двох закладів освіти – у Семенівській та Ружинській територіальних громадах.

Велика увага приділялася розвитку спорту та національно-патріотичному вихованню молоді району. Скоординовано роботу щодо завершення облаштування та підготовки снарядів для занять спортом на території парків, які внесені до першої та другої черги   соціального проєкту «Активні парки». Всього облаштовано десять активних парків: Гришковецька ТГ – 3 парки; Семенівська ТГ – 2 парки; Краснопільська ТГ – 1 парк; Червоненська ТГ – 1 парк; Бердичівська ТГ – 1 парк; Ружинська ТГ – 1 парк; Андрушівська ТГ – 1 парк.

Впродовж 2021 року спільно з Бердичівською Асоціацією з футзалу проведено 3 основні турніри футзального сезону. Це Чемпіонат Бердичівського району, Кубок пам'яті героїв АТО та Перехідний Кубок Бердичівщини. 13 серпня 2021 року на стадіоні Спартак-Арена (м. Житомир) збірна команда працівників Бердичівської РДА та посадових осіб територіальних громад Бердичівського району взяла участь у ХХІІ обласній спартакіаді серед команд державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, присвячена Дню Незалежності України, виборовши ІІІ загальнокомандне місце серед команд місцевого самоврядування Житомирської області.

На базі фізкультурно-спортивно оздоровчого комплексу міста Бердичева 06 жовтня 2021 року проведено ІІ районний етап змагання з футзалу серед допризовної шкільної молоді на Кубок Міністра оборони України. 26 серпня 2021 року на стадіоні «Колос» села Скраглівка проведено районний турнір ветеранів футболу пам’яті Сергія Горячого. Спільно з Бердичівською федерацією з волейболу 15 жовтня 2021 року організовано та проведено Кубок з волейболу до Дня захисників та захисниць.

Впродовж року підписано договори про співпрацю та співробітництво Бердичівської районної державної адміністрації і Бердичівської Асоціації з футзалу та Бердичівської районної спортивної громадської організації з хокею на траві «Старт». За поданням директора дитячо-юнацької спортивної школи ім. В.І. Лонського та відповідно до Положення по надання категорії спортивним школам, вивчивши та проаналізувавши виконання необхідних показників Бердичівській дитячо-юнацькій спортивні школі ім. В.І. Лонського було присвоєно ІІ категорію.

Одним з ключових напрямків роботи відділу гуманітарної та інформаційної політики Бердичівської райдержадміністрації є інформаційна політика. На офіційних веб-ресурсах Бердичівської РДА активно висвітлювалася реалізації програми Президента України «Велике будівництво» на території Житомирської області та Бердичівського району, розміщувалися матеріали про діяльність центральних органів виконавчої влади України (основні події політичного життя держави, державні програми, проекти, тощо) та довідкові матеріали щодо конкурсів різного спрямування, які відбуваються на території області та держави.

Активно проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота щодо мети, завдань, змісту та ходу реалізації основних економічних, соціальних та інших проектів та програм, що реалізуються у державі. Та реалізовувалися інформаційні кампанії до визначних та пам’ятних дат, свят, що відзначаються в Україні з метою інформування населення, популяризації національно-історичної тематики, військово-патріотичного виховання дітей та молоді, пропагування національно-державницьких ідей.

З метою своєчасного і повного інформування населення, постійно публікувалися інформаційно-довідкові матеріали щодо перебігу вакцинальної кампанії на території України, Житомирської області та окремо по Бердичівському району на офіційних веб-ресурсах Бердичівської РДА та у засобах масової інформації, що працюють на території Бердичівщини.

Оксана Деліу зазначила, що її відділ також відповідає за такий важливий напрямок роботи, як охорона здоров’я. Враховуючи складну ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції на території Житомирської області, збільшення кількості хворих впродовж 2021 року та введення червоного рівня карантину, спеціалістами відділу проводиться щоденний моніторинг проведення вакцинації від COVID-19. Починаючи з початку вакцинальної кампанії 8 пунктами щеплення, які працюють на території нашого району, станом на 17 грудня вже вдалося вакцинувати 69 925 мешканців Бердичівського району, що становить 54% від дорослого населення району( 129 500 чоловік).

Ведеться постійний моніторинг захворюваності на COVID-19. У період дефіциту кисню для забезпечення потреб лікарень, що надають допомогу ковідним хворим, керівництво та спеціалісти Бердичівської РДА активно долучилися до пошуку кисню, просили допомоги у сусідніх областях і завжди знаходили вихід з ситуації. Наразі всі ковідні лікарні заповнені в середньому на 32%, з 8 грудня Андрушівська і Ружинська лікарня повністю припинили прийом нових хворих.

Відділ гуманітарної та інформаційної політики Бердичівської райдержадміністрації тісно співпрацює з територіальними громадами з питань підготовки, організації та проведення заходів до державних свят. На рівні Бердичівського району у 2021 році проведено заходи до Дня Конституції, Дня державної служби та до Дня фермера. Спільно з районною радою провели заходи до Дня незалежності України, до Дня захисників і захисниць. Велика увага приділяється розвитку туризму в територіальних громадах району (населені пункти Бердичів, Ружин, Андрушівка, Червоне, Семенівка).

Підготовлено списки закладів культури і парків та скверів територіальних громад для отримання державної субвенції громадами для створення сучасних кінотеатрів та парків дозвілля у кожній громаді. Проводиться робота по збереженню культурної спадщини територіальних громад, на часі оформлення громадами охоронних договорів та декларування даних об’єктів.

Впродовж 2021 року, як доповідає Оксана Деліу, створено паспорт освіти, спеціалісти відділу координують роботу відділів освіти територіальних громад з питань використання державних субвенцій по концепції «НУШ», «Спроможна школа», «Підтримка дітей з особливими потребами», Інклюзивно-ресурсних центрів. Проводяться заходи з обдарованими дітьми району. Спільно з громадами триває робота над розробленням 4-х тижневого меню та впровадження системи НАССР на харчоблоках закладів освіти. На постійному контролі знаходиться питання протипожежного захисту закладів освіти, дотримання санітарних вимог до теплового, світлового режиму.


Бізнес без бар’єрів: учасник спільноти Yakaboo опублікував свіжі поради у рубриці «Книжковий психолог» #ЗдороваНація: Житомир приймав чемпіонат України з веслування на човнах «Дракон» Децентралізація: 06 жовтня відбудеться координаційна зустріч «Безпечна громада – безпечна країна». РЕЄСТРАЦІЯ #ЗдороваНація: друге та третє місце посіли спортсмени Житомирщини на відкритому обласному турнірі з плавання Безбар’єрність: система відновлення та збереження психічного здоров’я забезпечить доступ до якісної допомоги З перших днів війни Житомирщина надає прихисток та підтримує осіб з інвалідністю,— Наталія Остапченко #ЗдороваНація: Команди з Житомира та Новограда-Волинського посіли І місце на іграх чемпіонату України з футзалу серед ветеранів росіяни фіктивною паспортизацією створюють «живий щит» на ТОТ