Бердичівська районна військова адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Звіт Архітектура

21.12.2021

Під час наради надана інформація про роботу відділу містобудування, архітектури та розвитку території Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області. Про роботу доповіла головний архітектор Бердичівського району, начальник відділу Наталія Смірнова.

З метою забезпечення реалізації державної політики у сферах містобудування, архітектури, будівництва, енергетики, захисту довкілля та житлово-комунального господарства на території району, працівниками відділу проводиться систематична планова робота. Виготовлено 21 будівельний паспорт забудови земельної ділянки та внесено їх до Реєстру будівельної діяльності на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Видано 3 містобудівних умови і обмеження на забудову земельної ділянки та внесено їх до Реєстру будівельної діяльності на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, 65 висновків на проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок та 2 паспорта прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Підготовлено 7 листів про те, що містобудівні умови та обмеження на проектування не надаються та внесено їх до Реєстру будівельної діяльності на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Підготовлено 5 проектів розпоряджень щодо розроблення та затвердження містобудівної документації, надано 5 завдань на розроблення детальних планів території земельних ділянок, розглянуто 7 детальних планів територій земельних ділянок. По чотирьох об’єктах проведено громадські слухання.

Внесено відомості до геопорталу Відкритого просторового планування (PMAP) (карта містобудівної документації) по 10 об’єктах, підготовлено 3 проекти розпоряджень щодо утворення відповідних робочих груп та стосовно підготовки до нового осіннього-зимового періоду 2021/2022 року а також зареєстровано і опрацьовано 643 листи-запити від органів влади вищого рівня, інших установ та організацій щодо надання інформації.

Впродовж 2021 року зареєстровано і розглянуто 1120 звернень, із яких 765 звернень отримано під час проведення особистого прийому а 342 громадянина звернулися письмово. Ще 13 звернень отримано під час проведення «гарячих» телефонних ліній. Розглянуто та забезпечення виконання 31 звернення фізичних та юридичних осіб, у тому числі, які надійшли на електронний сервіс «ecomapa.gov.ua» Міндовкілля України щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ на територіях об’єднаних територіальних громад району.

Надіслано 26 листів на адресу юридичних осіб стосовно наміру отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел відповідних об’єктів, розташованих на території Бердичівського району.

Опрацьовано відповідні матеріали та організовано нараду щодо вирішення проблемних питань в процесі: реалізації проекту «Реконструкція компресорної станції «Бердичів» Бердичівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів Житомирська область, Бердичівський район, с/р Іванковецька, комплекс будівель та споруд № 4» за участю представників відділу, посадових осіб Семенівської сільської ради, проектної організації АТ «УКРНАФТОХІМПРОЕКТ», орендарів суміжних земельних ділянок; будівництва транспортної розв’язки поблизу смт. Гришківці за участю представників відділу, Служби автомобільних доріг у Житомирській області, Бердичівського відділу ГУ Держгеокадастру у Житомирській області, посадових осіб Гришковецької селищної ради, орендарів суміжних з будівництвом земельних ділянок.

Наталія Смірнова доповіла, що у серпні 2021 року під головуванням голови Бердичівської районної державної адміністрації Людмили Димидюк проведено семінар-навчання з посадовими особами органів місцевого самоврядування району, першим пунктом порядку денного якого висвітлювалась тема: «Щодо створення інформаційної аналітичної системи підготовки пропозицій та прийняття рішень з управління територіями з використанням геоінформаційних систем на рівні Бердичівського району/громад». Разом з головою адміністрації систематично проводились виїзди на об’єкти «Великого будівництва», які реалізовуються в Бердичівському районі (будівництво сучасних амбулаторій в смт. Гришківці та с. Райгородок; дитячий садок в с. Слободище; реконструкція приймального відділення КНП Бердичівська міська лікарня; капітальний ремонт КУ «Міський плавальний басейн» в м. Бердичеві). Додатково здійснено виїзд в смт. Червоне на об’єкт – пам’ятку архітектури місцевого значення (будинок-садиба Терещенка) для з'ясування стану збереження пам'ятки культурної спадщини. За результатами обстеження складено відповідний акт.

Оновлено документацію спеціалізованої інженерної та комунально-технічної служби цивільного захисту Бердичівського району, створеної на базі відділу розпорядженням голови райдержадміністрації від 10.03.2021 року № 28 «Про затвердження переліку спеціалізованих служб цивільного захисту Бердичівського району» (зі змінами, внесеними розпорядженням голови райдержадміністрації від 19.10.2021 року № 130 «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 10 березня 2021 року № 28 «Про затвердження переліку спеціалізованих служб цивільного захисту Бердичівського району»).

Відділом містобудування, архітектури та розвитку території Бердичівської районної державної адміністрації ведеться постійна координація роботи посадових осіб органів місцевого самоврядування району щодо виконання завдання пункту 5 Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», введеного в дію Указом Президента України від 29 квітня 2021 року № 180/2021 (інвентаризації лісових ресурсів та водних об’єктів, що знаходяться на території територіальних громад), та щодо стану виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Результатом виконаної роботи є наступні показники:

- за наданими матеріалами лісогосподарських підприємств загальна площа проінвентаризованих лісових ресурсів, розташованих на територіях територіальних громад Бердичівського району, становить – 26 409,3 га.;

- 5 територіальних громад району прийняли рішення про передачу 10 земельних ділянок у користування лісогосподарським підприємствам, загальною площею – 134,4249 га.;

- всі органи місцевого самоврядування району провели інвентаризацію водних об’єктів, що знаходяться на територіях громад (563 водні об’єкти загальною площею 4321,241 га).

Проводилась постійна координація роботи посадових осіб органів місцевого самоврядування району щодо участі в глобальній еко-ініціативі «Greening of the Planet» та в проекті «Озеленення планети» (акція з висадження 1 млн. дерев на одну добу).

З метою виконання положень Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 року № 537, підготовлено узагальнюючу інформацію про результати проведення місцевими органами з питань містобудування та архітектури обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.